Sieť pernamentných referenčných staníc SK_POS

Slovenská Priestorová Observačná Služba ( ďalej len SKPOS) využívajúca signály GNSS je služba, ktorá používateľom umožňuje prístup ku korekčným dátam metódou real - time kinematik (RTK) cez internet. Vďaka vybudovanej sieti 26 pevných referenčných staníc rovnomerne rozmiestnených v Slovenskej republike je možné kdekoľvek na našom území merať s centimetrovou presnosťou.

Sieť je prevádzkovaná Geodetickým a Kartografickým Ústavom Bratislava podľa úspešného modelu, ktorý sa už osvedčil napríklad v Anglicku (115 staníc), Nemecku (170 staníc), Írsku (22 staníc) a Estónsku (21 staníc). Rovnaký typ referenčných staníc je navyše používaný aj v ďalších krajinách, napríklad v Česku, Poľsku, Švajčiarsku, Chorvátsku alebo Bulharsku.

Neobmedzené možnosti = výkon, na ktorom môžete stavať.

  • Celý systém je vymyslený tak, aby vám prinášal tie najlepšie služby nezávisle na mieste vášho merania.
  • Lepšie pokrytie inde nenájdete.
  • Jednotlivé referenčné stanice sú bezpečne a profesionálne spravované. Nielen vďaka tomu môžete počítať s príjmom spoľahlivých, kvalitných a dlhodobo konzistentných dát.
  • Všetky prijímače Trimble podporujú príjem signálov zo systému GLONASS a sú plne pripravené na príjem budúcich signálov európskeho systému Galileo

SKPOS  teraz predstavuje významný pokrok v presnosti a produktivite geodetických a kontrolných prác. Už nemusíte byť závislí na "poľnej" GPS referenčnej stanici, ktorá prenáša korekčné dáta cez rádiomodem. Sieťové riešenie SKPOS je tiež ideálne riešenie pre riadenie stavebných strojov vybavených nivelačnými systémami 3D-GPS.

Ceník SKPOS
Cena: 90 EUR/rok
http://www.gku.sk/

Pre užívateľov sú k dispozícii sieťové RTK korekcie s centimetrovou presnosťou na území celej Slovenskej republiky.
 

Tlač

Copyright © 2011 SITECH CZ