Riadenie strojov

Ako si správne vybrať?

Neviete si rady, ako vybrať ten správny typ nivelačného systému, ktorý bude presne spĺňať vaše nároky a očakávania? Pripravili sme pre Vás niekoľko rád, ktoré určite uľahčia Váš výber.

Nivelačné systémy 2D

U konvenčných (2D) systémov má užívateľ možnosť voliť podľa typov prác medzi používaním laserového senzora, ultrazvukového senzoru alebo senzora priečneho sklonu. Výškové senzory pracujú vždy podľa fyzickej referenčné roviny, ktorú môže tvoriť napríklad laserový lúč alebo nivelačné lanko. Všetky nivelačné systémy Trimble 2D sú štandardne vybavované prípravou pre riadenie 3D.

Nivelačné systémy 3D

Nivelačné systémy 3D pracujú podľa digitálneho modelu terénu, zvyšujú produktivitu stroja až o 300% a znižujú náklady na geodetické a kontrolné práce až o 80%. Pre riadenie stavebných strojov je využívaná technológia GPS, univerzálna totálna stanica alebo kombinácia GPS a rotačného lasera. Pre prenos korekčných signálov môže byť využívaný rádiomodem alebo GPRS modem.

Rypadlá & Traktorové bagre

Nivelačné systémy 2D a 3D pre kontrolu hĺbky (výšky), spádu a vzdialenosti. Tieto systémy určené pre rýpadlá a traktorové bagre využívajú špeciálne sklonové senzory pre "čítanie" uhla jednotlivých dielov - výložníka, ramena a lyžice. V našej ponuke tiež nájdete bezdrôtové 2D nivelačné systémy určené pre minirýpadlá a traktorové bagre, ktorých inštaláciu je schopný vykonať priamo zákazník.

Laserové senzory

Laserové senzory určené pre automatické alebo indikačné riadenia dózerov, zrovnávačov, nakladačov alebo rýpadiel. Laserové senzory umožňujú užívateľovi kontrolovať nielen výšku, ale vďaka integrovaným uhlovým senzorom aj priečny sklon radlice stroja alebo zvislicu ramena rýpadla. Všetky senzory sú vyvinuté pre tie najťažšie stavebné podmienky a sú 100% vodotesné.

Stroje TRIMBLE Ready

V dnešnej dobe má veľký počet stavebných strojov predprípravu Trimble Ready ™, ktorá umožňuje rýchlu inštaláciu a presun jednotlivých komponentov medzi strojmi rôznych typov a značiek. To všetko robíme kvôli maximálnemu využitiu tejto technológie u flotily stavebných strojov

Tlač

Copyright © 2011 SITECH CZ