LR60

Laserový senzor LR60 patrí medzi vysoko kvalitné laserové senzory, určené pre indikačné a automatické riadenie dozérov, grédrov, nakladačov a rýpadiel. Je vybavený funkciami, ktoré maximálne zjednodušujú a spresňujú vykonávanie výkopových prác. Laserový senzor LR60 bol vyvinutý pre najťažšie stavebné podmienky, je 100% vodotesný, detekuje laserový lúč v rozsahu 360 ° a je vybavený vysokým detekčným oknom (222 mm).


Základné vlastnosti laserového senzora LR60

 • ACE patentovaná kompenzácia uhla zvislice: Ak používate laserový senzor pre kontrolu výšky u výkopových prác, iste viete, že pri kontrolnom meraní musí byť rameno rýpadla vždy vo zvislej polohe, inak dochádza k chybným meraniam. Senzor LR60 je schopný merať naklonenie zvislice a zobraziť skutočnú výšku od referenčnej roviny, čím zamedzuje chybným meraniam.
 •  Vstavaný indikátor zvislice: Indikátor zvislice je používaný u výkopových prác vykonávaných rýpadlami a traktorovými bagrami. Tento indikátor zamedzuje chybnému meraniu hĺbky výkopu. Obsluha rýpadlá vidí na displeji laserového senzora, či je rameno vo zvislej polohe, alebo akým smerom je potrebné s ním pohybovať, aby sa dosiahla zvislá poloha.
 •  Štyri stupne nastavenia presnosti prác pre režim bagrovanie a planýrovanie
 •  Voliteľné nastavenie svietivosti indikačných diód: Senzor LR60 je vybavený vysoko svietivými grafickými diódami pre indikáciu výšky a sklonu, ktorých svietivosť je možné prispôsobiť pracovným podmienkam.
 •  Režim bagrovanie: V prípade používania senzoru LR60 u výkopových prác je možné polohu POROVNANIA presunúť zo stredu laserového senzora nižšie, čím dôjde k rozšíreniu displeja nad polohou porovnania.
 •  Priemerovanie laserového lúča: U každého rotačného lasera dochádza pri väčších vzdialenostiach k rozšíreniu laserového lúča. Aby bola zachovaná maximálna presnosť stavebných prác, je laserový senzor LR60 schopný zistiť presný stred laserového lúča, čím zamedzí výškovým nepresnostiam.
 •  Robustné púzdro: Elektronické diely laserového senzora sú uchytené na kvalitnom odpružení, ktoré zamedzuje poškodeniu spôsobenému pracovnými nárazmi.
 •  LED indikátory: LED indikátory zobrazujú zvolené nastavenie presnosti práce, nastavenie zvoleného režimu (bagrovanie, planýrovanie) a stav batérií laserového senzora.
 •  Dotykové tlačidlá pre nastavenie funkcií: ovládacími tlačidlami volí obsluha medzi kontrolou zvislice, kontrolou režimu planýrovania alebo bagrovania a pracovnou presnosťou. Medzi sekundárne funkcie patrí nastavenie presnosti zvislice, upozornenie na stratu laserového lúča a priemerovanie lúča.
 •  Univerzálne masívne konzoly pre uchytenie laserového senzora
 •  Voliteľné napájanie: Senzor LR60 je možné pripojiť priamo na batériu stroja (DC 10 až 30 V), alebo ho napájať alkalickými, prípadne nabíjacími batériami.
 •  Automatický režim riadenia: Ak pripojíte laserový senzor LR60 k riadiacej jednotke CB25 alebo CB30, je možné ovládať radlicu stroja automaticky prostredníctvom hydrauliky stroja.

 


Technické parametre

Typ senzora

SPECTRA PRECISION LR50

Rozsah detekcie lúča 360 °
Výška detekčného okna 222 mm
Otáčky rotačného lasera (ot / min) minimum 105-maximum 1200
Stupne presnosti (mm)
(režim planýrovanie)
5, 10, 20, 40
Stupne presnosti (mm)
(režim bagrovanie)
6, 12, 25, 50
ACE režim kompenzácie uhla 25 mm - standard
12 mm - presný
Rozsah zvislice
Standard
Režim kompenzácie uhla
± 2.5 ° ± 10 ° až ± 30 °
Prevádzková doba
Alkalické batérie
NiMH
45-75 hodín
40-50 hodín
Doba nabitia batérie 3-4 hodiny
Automatické vypnutie po 75 min. nedetekovania laserového lúča
Možnosť pripojenia príručnej displeja Áno
Rozmery 394x142x149 mm
Pracovná teplota -20 ° C až +60 ° C
Rozsah uchytenie
Trubka 
jakel
priemer 42 mm až 50 mm
38 mm


Tlač

Copyright © 2011 SITECH CZ